مراحل چاپ کتاب در ایران

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 25 بهمن 1399 در ساعت 58 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انتشارات چاپ و نشر صالحیان یکی از برترین انتشارات در کشورمان است که شما می توانید از این مرکز معتبر برای چاپ کتاب خود کمک گرفته تا به بهترین شکل ممکن آن را به چاپ برسانید. این مرکز می‌تواند انواع کتاب های دلخواه شما را در تیراژ های مختلف به چاپ برساند و و خدماتی بسیار با کیفیت را با هزینه مناسب به شما ارائه دهد.

 چاپ کتاب یکی از مهم‌ترین مسائلی است که افراد با استفاده از آن می توانند اطلاعات خود را در اختیار سایرین قرار دهند و افراد با مطالعه ی کتاب سطح علمی خود را بالا ببرند.

کتاب ها تنوع بالایی دارند و هر یک با عناوین مختلف به چاپ می‌رسند، یک کتاب خوب کتابی است که هم دارای اطلاعات مفید و کاملی باشد و هم کیفیت آن خوب و نگارش صحیحی داشته باشد بنابراین علاوه بر متن نوشته شده برای کتاب انتخاب مرکز انتشارات بسیار مهم است تا بتواند آن را با کیفیت بالایی به چاپ برساند. مراحل چاپ کتاب در ایران باید به درستی انجام گیرد تا بتوان کتاب را در تعداد بالا به چاپ رساند و سپس به دست مخاطبین رساند. اگر شما هم می خواهید کتاب خود را به فروش برسانید و از آن کسب درآمد کنید ، با ارائه موضوع و متنی قوی و جذاب همراه با طراحی عالی و چاپ باکیفیت می توانید آن را به فروش برسانید. چاپ کتاب از مهم ترین مراحل برای کتاب ها است که تاثیر بالایی در جذابیت کتاب دارد پس باید حتما از افراد با تجربه و موسسه های قابل اعتماد کمک بگیرید.

نویسنده پس از نوشتن متن کتاب ،اقدامات لازم را برای چاپ کتاب انجام می‌دهد که این اقدامات شامل مراحلی است که باید به شکل صحیح انجام گیرد.

مراحل مختلف چاپ کتاب در ایران

در ابتدای کار متن کتاب با نگارش مناسب ، همینطور شماره گذاری ، فهرست نویسی، اضافه کردن تصاویر و... انجام می گیرد و پس از انتخاب جلد مناسب، یک کتاب کامل ایجاد می گردد و نمونه‌ای از آن به چاپ می‌رسد، پس از آماده شدن این کتاب که کتاب اولیه ی ما است باید یکسری مجوز ها برای آن گرفته شود که در ابتدای کار باید برای گرفتن کد شابک اقدام نماییم ، کد شابک کدی است که به ثبت اثر در کتابخانه ملی داده می‌شود بنابراین باید این کد برای کتاب ما نیز در نظر گرفته شود.

 پس از گرفتن شابک نوبت به گرفتن فیپا می رسد که همان فهرست‌ نویسی پیش از چاپ کتاب است که این فهرست نویسی شامل اطلاعات اصلی کتاب بوده و نام نویسنده و یا عناوین درج می گردد که برای چاپ کتاب، فیپا ضروری می باشد.

 بعد از انجام این مراحل باید مجوز چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود بنابراین نمونه‌ای از کتاب به همراه کارت شناسایی نویسنده یا نویسندگان به این وزارت ارسال می‌شود تا تاییدیه چاپ کتاب گرفته شود در صورت موافقت با چاپ کتاب و پس از بررسی های کلی ،مجوزی که همان کارت شناسنامه کتاب است برای شما صادر می گردد که بدین وسیله می توانید کتاب خود را به چاپ برسانید.

پس از گرفتن مجوز چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانید کتاب را به چاپ رسانده و صحافی آن را انجام دهید. در این مرحله، کتاب شما آماده خواندن بوده و به طور کامل چاپ کتاب انجام شده است اما برای اینکه بتوانید کتاب را به کتاب فروشی‌ ها بفروشید و بتوانید آن را در تعداد به چاپ برسانید نیاز است از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام وصول کتاب دریافت شود، بنابراین در این مرحله نیز ۱۰ نسخه از کتاب به وزارت ارسال شده تا درصورت موافقت بتوانید کتاب را به صورت گسترده تر به چاپ برسانید.

اگر شما هم میخواهید کتاب خود را به چاپ برسانید و یا پایان نامه را به کتاب تبدیل کنید، باید حتماً از موسسه ای معتبر و با تجربه مانند چاپ و نشر صالحیان کمک بگیرید تا مراحل چاپ کتاب در ایران به صورت اصولی و قانونی طی شود.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
آسان ترین راه برای چاپ کتاب در تیراژ پایین

آسان ترین راه برای چاپ کتاب در تیراژ پایین

اگر به دنبال آسان ترین راه برای چاپ کتاب در تیراژ پایین‌ هستید پیشنهاد میکنیم تا با کارشناسان چ ...
نحوه ترجمه و چاپ کتاب

نحوه ترجمه و چاپ کتاب

چاپ و نشر صالحیان امکان ترجمه و چاپ کتاب را برای نویسندگان از سراسر کشور کتاب فراهم آورده است و میتو ...
ضوابط و قواعد برای چاپ کتاب

ضوابط و قواعد برای چاپ کتاب

چاپ و نشر صالحیان از مجموعه های فعال در زمینه چاپ و همچنین چاپ کتاب با تیراژ پایین میباشد که تا کنون ...
مراحل چاپ کتاب در ایران

مراحل چاپ کتاب در ایران

انتشارات چاپ و نشر صالحیان یکی از برترین انتشارات در کشورمان است که شما می توانید از این مرکز معتبر ...
درباره چاپ کتاب بیشتر بدانید

درباره چاپ کتاب بیشتر بدانید

چاپ و نشر صالحیان یکی از مراکز بسیار معتبر چاپ کتاب در کشورمان است که با خدمات‌دهی بسیار عالی خ ...
نحوه محاسبه قیمت چاپ کتاب

نحوه محاسبه قیمت چاپ کتاب

قیمت چاپ کتاب در هر مرکزی می‌تواند و متفاوت باشد که مرکز چاپ و نشر صالحیان قیمت های بسیار منصفا ...
مجوز های لازم برای چاپ کتاب

مجوز های لازم برای چاپ کتاب

چاپ کتاب لازم بر طی مراحلی است که در این مراحل علاوه بر چاپ متن و انجام مراحل چاپ توسط مراکز نعتبری ...
هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

چاپ کتاب در واقع با توجه به عواملی صورت می‌گیرد که این عوامل در هزینه ها تاثیر گذار هستند مثلا ...
مزایای چاپ کتاب در تیراژ پایین

مزایای چاپ کتاب در تیراژ پایین

چاپ و نشر صالحیان از بهترین مراکز نشر و چاپ کتاب می باشد این مرکز همواره در راستای کسب رضایت از مشتر ...